مرکز تخصصی ایمپلنت ملاصدرا

درمان ارتودنسی برای همه افراد

همه با دندان های زیبا متولد نشده اند. دندان های کج و بدشکل باعث احساس خجالت، ناراحتی و عدم اعتماد به نفس در اشخاص می شوند. در مرکز ارتودنسی دکتر کسائیان در کلینیک روشا، درمان های ارتودنسی متنوعی برای کمک به داشتن لبخندی سالم و زیبا استفاده می شوند. موارد درمانی زیادی برای اصلاح دندان های بدشکل و کج وجود دارند که از جمله آن ها می توان به نگهدارنده (ریتینر)، هم تراز کننده (الاینر) و براکت دندان (نامرئی، فلزی، سرامیک و میکرو براکت ها) اشاره کرد.

اصلاح دندان های بدشکل و بد فرم (بد روی هم قرار گرفتن دندان های بالا و پایین)، بسیار مهم است. دلیل این اهمیت تنها به خاطر دلایل ظاهری و زیبایی نیست بلکه سلامت دهان و عملکرد آن هم نقشی بسیار اساسی دارند. سن، آرواره و سایز دندان ها، همگی روی لبخند فرد تاثیر بسزایی دارند. مشکلات جویدن بین سنین ۶ تا ۱۲ سالگی ظهور می کنند. البته این به این معنا نیست که افراد بالغ نباید از براکت استفاده کنند. در هر سنی می توانید دندان های سالم داشته باشید. در حقیقت، بسیاری از درمان های ارتودنسی به همان راحتی که برای کودکان قابل استفاده هستند، برای بزرگسالان هم می توان از آن ها استفاده کرد. در مرکز ارتودنسی ما، درمان ها و راه حل های ارتودنسی زیر را برای کودکان، نوجوانان و بزرگسالان در نظر گرفته ایم.

انواع ارتودنسی

 • ارتودنسی نامرئی

  ارتودنسی نامرئی هم تراز کننده های غیر قابل مشاهده ای هستند که باید آن ها را روی دندان ها قرار دهید. این هم تراز کننده های شفاف برای تغییر و جابجایی آرام و تدریجی دندان ها در جای مناسب ساخته شده اند. هم تراز کننده های نامرئی هیچ گونه سیم یا براکت فلزی ندارند و احتیاج به تنظیم و سفت شدن نیز ندارند، این هم تراز کننده ها قابل باز و بسته شدن هستند و به شما امکان داشتن لبخندی زیبا، بدون تغییر در سبک زندگی را می دهند.

 • براکت ارتودنسی نامرئی لینگوال

  این براکت ها در پشت دندان ها استفاده می شوند و هیچ کس متوجه نخواهد شد که شما از براکت استفاده کرده اید. این براکت های “مخفی” شامل سیم هایی هستند که با توجه به نیاز افراد مختلف، قابل تغییر هستند. این نوع براکت برای درمان های ارتودنسی در کودکان و بزرگسالان مناسب هستند.

 • براکت دیمون

  در براکت های دیمون از “تنظیم کننده های سر خود” استفاده می شود که راحت هستند و به آسانی قابل تمیز کردن می باشند. براکت های دیمون قلاب هایی دارند که سیم را در محل مناسب نگه می دارند و هیچ گونه احتیاجی به گره ارتجاعی یا فلزی نیست، در نتیجه امکان حرکت آزادانه بیشتری وجود دارد و احتیاجی به سفت کردن سیم ها وجود ندارد.

 • براکت های سرامیکی

  براکت های سرامیکی از ترکیبات محکمی تشکیل شده اند که برای این که با رنگ دندان هماهنگ باشند، ساخته شده اند. این براکت ها به آسانی قابل دیدن نیستند و همین دلیل سبب محبوبیت این براکت ها در میان بسیاری از بیماران شده است. قلاب های این براکت ها از مواد سرامیک یا پورسلین ساخته شده اند و سیم های این براکت ها از آلیاژ فلزی ساخته شده است که به دندان فشار آرام و مداومی وارد می کند و باعث حرکت دندان ها می گردد.

 • براکت های فلزی

  براکت های فلزی انتخابی مناسب و قدیمی برای اصلاح دندان های بد فرم و کج هستند. قلاب های محکم و فولادی ضد رنگ، نوارهای کوچک لاستیکی که به آن ها “لیگاتور” یا ” حلقه O” نیز گویند و سیم ها، مواد تشکیل دهنده این براکت ها هستند. براکت های فلزی از سایر انواع براکت ها ارزان قیمت تر هستند و جزو ارتودنسی ارزان محسوب می شوند. به علاوه بیماران برای انتخاب رنگ لیگاتور انتخاب گسترده ای پیش رو دارند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *