لامینیت

کامپوزیت ونیر و لامینیتهای سرامیکی و کامپوزیتی

لامینیت در واقع یک لایه بسیار نازک سرامیکی و یا کامپوزیتی است که بدون هیچ فاصه ای روی سطح جلویی دندان ها چسبانده و با لیزر فیکس می شود. لامینیت ها بدشکلی ، بدرنگی ، شکستگی ، ترک خوردگی ، کجی دندان ها و فاصله بین دندان ها را از بین می برند و بسیاری از معایب ظاهری دندان ها را اصلاح می کنند. لامینیت ها باعث تخریب و پوسیدگی دندان نمی شوند و در نهایت موجب مرتب و سفید شدن دندان ها می شوند.

لامینیت ها می توانند سرامیکی یا کامپوزیتی باشند. لامینیت های سرامیکی نیاز به قالب گیری و تولید در لابراتور دارند و همچنین قرار دادن آن ها بر روی دندان نیاز به تراش حتمی دندان دارد.

بعد از تهیه لامینیت های سرامیکی ، روی دندان نصب می شوند. ماندگاری ، شفافیت ، زیبایی و جنس این نوع لامینیت ها بسیار ایده آل است

لامینیت های کامپوزیتی برای نصب روی دندان نیازی به تراش دندان ندارند. ضخامت آن ها حدود ۵/۰ میلی متر می باشد و به رنگ دندان می باشند و قابلیت انتخاب رنگ در این نوع لامینیت ها وجود دارد . افراد می توانند میزان سفیدی و شفافیت لامینیت ها را مشخص کنند این روش تنها در یک جلسه امکان پذیر است و قابل انعطاف بوده و باتوجه به فرم کلی چهره ، اندازه و سایز آن ها مدنظر قرار می گیرد.

کامپوزیت ونیر

کامپوزیت ونیرها در واقع روکش های دندانی از جنس کامپوزیت هستند که قابلیت رنگ پذیری دارند و با توجه به رنگ پوست و فرم لب ها مناسب ترین رنگ و میزان سفیدی آن ها مشخص می شود و برای کارگذاری آن ها بر روی دندان ها نیازی به تهیه در لابراتور نیست و دندانپزشک بعد از معاینه دقیق آن ها را با مواد هم رنگ دندان بر روی دندان ها فیکس می نماید. به دلیل اینکه هیچ گونه فاصله یا موادی بین دندان و روکش های کامپوزیتی وجود ندارد از این رو هیچ گونه آسیبی به دندان های اصلی وارد نمی شود. این نوع روکش ها مقاوم بوده با رعایت موارد بهداشتی و نیز اصول تغذیه ای صحیح و ماندگاری نزدیک به ۱۰ سال خواهند داشت.

کامپوزیت ونیرها با قابلیت انتخاب میزان سفیدی دندان می تواند بسیاری از مشکلات ظاهری دندان اعم از پریدگی ، شکستگی ، بدرنگی ، بدفرمی و بهم ریختگی ها را اصلاح نماید. با کمک این روش درمانی می توانید اصلاح طرح لبخند را در کمتر از چند ساعت ، طی یک جلسه و بدون نیاز به هیچ گونه تراش مینای دندانی انجام می دهید و از یک چهره زیبا و جذاب لذت ببرید

1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *